Bağışlarınız için :Halk Bankası Konak – İzmir Şubesi – Hesap No :16000008 IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08
Vakfımız, Bakanlar Kurulu'nun 16.11.2000 gün, 2000-1862 sayılı kararıyla vergiden muaftır.
Duyurular
Haydi beraber "UMUT" a el uzatalım. Tüm operatörlerden UMUT yazıp 3502'ye yollayın KİTVAK'a 5 TL destek olun. 
Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK Konukevi 400 bin sms ile tamamlanabilecek.
SMS gönderimi yanı sıra, sosyal medyada paylaşımlar, blog ve sitelerde banner yayınlama ve şirketlerin toplu sms gönderim organizasyonları hasta ve hasta yakınlarını çok mutlu eder. Konu ile ilgili 0232 463 37 63 'den irtibata geçebilirsiniz
2016Etkinlik Takvimi
Untitled Document

KİTVAK’IN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK ESERİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ KİTVAK-ABDULREZZAK SANCAK HASTA VE HASTA YAKINLARI KONUKEVİ AÇILDI


 İzmir’de, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nın (KİTVAK) hayırseverler aracılığıyla kente kazandırdığı üçüncü eseri olan ‘Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ törenle hizmete açıldı. Kitvak Başkanı YMM Ramazan Soncul, “Kitvak demek umut demektir. Umuda destek olmak üzere Kitvak çatısı altında bir araya gelen yüce gönüllü bağışçılarımıza, hayırseverlere, tüm kişi ve kurumlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde onkoloji tedavisi devam eden hasta ve hasta yakınlarının konaklaması için Balçova’daki hastane kampüsü içinde 2013 yılında temelleri atılan Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi törenle hizmete açıldı. Törene Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan, KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Dokuz Eylül Üniversitesi Eski Rektörü Dr. Mehmet Füzün, KİTVAK Yönetim Kurulu üyeleri ve vakfa destek olan hayırseverler katıldı.

 KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, bu tür eserlerin kolay yapılmadığına dikkat çekerek, “Bu eserler çok özveri, çalışma ve mesai isteyen eserler. Bu eserlerin yapımında hayırseverlerimiz bizlere çok destek oldu. Biz de burada arkadaşlarımla 8 yıldır omuz omuza çalışarak bu eserlerin yapımında birlikte çalıştık ve bu sonuca ulaştık. İnşallah bizden sonraki arkadaşlarımız da bu eserlerin daha iyi ve güzellerini milletimize armağan ederler ve biz daha mutlu oluruz. Biz burada, ‘Bu güzel kızımızı gelin ediyoruz’ bugün. İnşallah amacına uygun çalışır ve halkımıza hizmet eder” diye konuştu. KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan da, “Değerli işadamı Mesut Sancak’a çok teşekkür ediyoruz. Öyle el uzattı ki o eli çekmedi sonra. Şimdi biz 3 büyük eser yaptık. İlk eser ihtiyaçtan doğan eserdi. İkinci projemiz onun getirdiği çaylaklık projemizdi. Üçüncü büyük projemiz işte bu. İşte bu bizim KİTVAK’ın ustalık projesi. Bundan sonra da iş yapmaya devam edeceğiz. Elimizde, cebimizde daha çok projeler var” ifadelerini kullandı.

 

ÜNİVERSİTEMİZ VE KENTİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM

İnsan sağlığına yönelik her türlü olumlu girişimin, muhakkak yapıcı geri dönüşleri olan sonuçlar vereceğini ifade eden Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, hayırseverlerin çok anlamlı bir bağışa imza attıklarını söyledi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Çelik, “Hem üniversitemiz hem de kentimiz çok önemli bir yatırıma daha kavuştu. Tedavi sürecini kolaylaştıracak 82 yataklı konukevimiz herkese hayırlı olsun” dedi. Çelik, “Bu binanın elbirliğiyle yapılmasında emeği geçen başta KİTVAK yönetimi olmak merhum Abdulrezzak Sancak’ın ailesine, bağışçılarımıza ve tabi ki bu işe öncülük eden önceki dönem üniversite mensuplarımıza içtenlikle şükranlarımı sunuyorum. Onların anlamlı destekleri sayesinde hem üniversitemiz hem de kentimiz çok önemli bir yatırıma daha kavuşmuş oldu. Biz, insanın olduğu her yerde gönüllü hizmetin de olması gerektiğini savunuyoruz. Kanser, ciddi bir rahatsızlık ve yapısı itibariyle sadece hastayı değil aynı zamanda hasta yakınlarını da etkiliyor. Tedavi sürecini kolaylaştıracak, özellikle de konaklama noktasında onlara destek olacak her türlü çaba ise bu noktada önem kazanıyor. Açtığımız 82 yataklı konukevi de dikkat çektiğimiz bu gerçek ile bizlere güzel bir örnek teşkil ediyor” dedi.

 AİLEMİZİN KALICI PARÇASI OLACAKLAR

FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “KİTVAK Başkanı Ramazan Soncul ve yönetim kurulunun, konukevine geçen yıl vefat eden ağabeyimiz rahmetli Abdulrezzak Sancak’ın adını vermek istediklerini söyleyince, gözlerimiz doldu ve çok mutlu olduk. Genç yaşta yitirdiğimiz ağabeyimizi bir kez daha rahmetle anarken, kendisinin herkesçe bilinen iyiliğe adanmış yaşamının, manevi olarak bu dünyada da karşılığını bulması, bizleri ailece çok mutlu etti. KİTVAK- Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin hayata geçiyor olması, ağabeyimizin isminin taşıdığı manevi sorumluluk ile örtüşerek, ailemize de yeni bir sorumluluk getirdi. KİTVAK Yönetimi ve bu konukevinden faydalanacak her insan, bizim ailemizin de artık o konukevinin ve vakfın diğer hizmetlerinin kalıcı bir parçası olacağını yaşayarak görecektir. Bu sürece katkı veren Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul ve Yönetim Kurulu’na, KİTVAK Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Suat Çağlayan’a ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ile katkısı ve desteği olan bütün hayırseverlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kitvak Başkanı Soncul, DEÜ Rektörü Prof.Dr.Çelik’e binanın temsili anahtarını teslim etti. Daha sonra protokol üyeleri ile birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin açılış kurdelesi kesildi.Tören sonrasında ziyaretçiler konukevini gezerken, vakfa destekte bulunan hayırseverlere KİTVAK tarafından tek tek plaket verildi.

  

KİTVAK’ın üçüncü büyük eseri olan, hasta ve hasta yakınlarına moral olacak konukevinde 41 oda ve 82 yatak kapasitesi bulunuyor. 4 bin 400 metrekare kapalı alana sahip olan yapı bodrum, zemin ve 2 yatak katı olmak üzere 4 kat olarak inşa edildi. Yapının bodrum katında depolar, personel giyinme-soyunma odaları, duş ve wc bulunuyor. Zemin katta ise odalar, lobi, idari ofisler, restoran-kafeterya, çocuk oyun odası ve kütüphane yer alıyor.

 

Kitvak 20.Yıl Etkinlikleri’nin konukları Sunshine Band ve 
İpek Açar oldu. Organizasyon Karşıyaka Belediyesi himayelerinde gerçekleştirildi.

Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı) ikinci hasta ve hasta yakınları konukevini Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kazandırmak amacıyla çalışmalarını hızlandırırken kuruluşunun 20.yılını, düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Hayırsever vatandaşların sahip çıkıp destek vermesiyle Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve EÜ KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'ni hizmete sunan KİTVAK, üçüncü büyük eseri olacak DEÜ - KİTVAK Konukevi Projesi'ni bir an önce hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürürken, kuruluşunun 20.yılına özel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ’NE BÜYÜK TEŞEKKÜR

Karşıyaka Belediyesi himayelerinde düzenlenen “Sunshine Band Konser Organizasyonu”na katkı ve destekleri için teşekkür eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul “Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar vakfımızın gönül dostudur. İnsanlık adına gerçekleştirdiğimiz böylesine hayırlı işlerde yanımızda Hüseyin Mutlu Akpınar gibi gönül insanlarının var olduğunu bilmek bizlere güç veriyor. Değerli başkanımız nezdinde katkı ve desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediyesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca hiçbir karşılık beklemeden tamamen sosyal sorumluluk yaklaşımı ile organizasyonumuza destek veren Sanatçı İpek Açar, Sunshine Band-Muhittin Yıldız, RS Ses ve Işık Sistemleri, Medya Metro, Metro Ege, Cem Ofset İzmir, Bilge Çiftliği, Hattat Aydın Sarı, Didem Akbay Harmandalı, Yaşar Üniversitesi Kitvak Gönüllüleri ile tüm hayırsever ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

"ÇOCUK GÜLER, HAYAT BAYRAM OLUR"

“KİTVAK, Geleneksel 'Kurban Bayramı' etkinliklerini
Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümü ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji’de tedavileri devam eden çocuklarla gerçekleştirdi”

KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bir taraftan üçüncü büyük eseri DEÜ Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni tamamlamak için çalışmalarını sürdürürken, onkoloji tedavisi devam etmekte olan çocuk hasta ve hasta yakınlarına yönelik moral etkinliklerine de ara vermeden devam ediyor.

Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümündeki etkinlik “Bayram Abla Animasyon Ekibi”nin gösterileri ile başladı. Sofra Grup tarafından hazırlanan bayram pastasının kesilmesi ve hediyelerin dağıtımının ardından Kitvak İcra Komitesi Üyesi Hayırsever Berna Özyaman Öztin organizasyonunda hazırlanan hediye çeklerinin Kitvak Yönetim Kurulu Üyeleri ve hayırseverler tarafından hasta ve hasta yakınlarına takdimi ile sona erdi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen ziyarette ise Çocuk Onkoloji’de tedavileri devam eden çocuklar için hazırlanmış hediyeler ve hediye çekleri hastalara ve ailelerine teslim edildi.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, etkinliklere katkılarından dolayı Hayırsever Berna Özyaman Öztin, Bayram Abla Animasyon Ekibi ve Sofra Grubu’na teşekkür belgelerini takdim ederken “Umut olması, şifaya vesile olması dileklerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden “Kitvak Kurban Bayramı Kutlama programlarımızda, çocuklarımızla eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirdik. Bir çocuk güler, hayat bayram olur. Gerçekleştirdiğimiz benzer faaliyetlerle çocuklarımızın iyileşme süreçlerine bir nebze de olsa katkıda bulunabiliyorsak, çocuklarımızın ve ailelerinin moral-motivasyonlarına destek olabiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesileyle şifa bekleyen tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı’nın ülkemizde ve tüm Dünya’da barış, huzur ve esenliğe vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gönül Dostumuz, Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'a bu hassas düşüncesi ve örnek yaklaşımından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kazandığı 10 bin TL'lik tazminatı kanser hastalarına bağışladı

İZMİR'in Karşıyaka İlçesi Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya hesabı ile kendisine hakaret eden bir kullanıcıya açtığı davadan kazandığı 10 bin TL tazminatı, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma Vakfı'na (KİTVAK) bağışladı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden bir kullanıcı hakkında, 'Kişisel ve mesleki onurunu zedelemek, şeref ve itibarını düşürmeye çalışmak' gerekçeleri ile suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya kullanıcısının ifadelerinin suç vasfı taşıdığına karar verdi. Savcı, yasa gereği tarafları uzlaşmaya davet etti. Yapılan görüşmeler sonrasında, bu kişinin Başkan Akpınar'a 10 bin lira tazminat ödemesi kararlaştırıldı. Başkan Akpınar, bu karar sonrası parayı kendisinin almayacağını tazminat bedelinin KİTVAK'ın bağış olarak yatırılmasını ve oradaki hastalar için kullanılmasını istedi. Para, davalı kişi tarafından KİTVAK'ın hesabına yatırıldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya üzerinden kim olursa olsun, bir kişinin şahsına iftira atmanın, hakaret etmenin veya zan altında bırakmanın doğru olmadığını söyledi. Akpınar, şöyle dedi:

"Özellikle sosyal medya üzerinden insanları karalamak önlem alınması gereken bir durum. Kişisel haklarımı ve başkanı olduğum Karşıyaka Belediyesi'ni korumak adına suç duyurusunda bulundum ve haklı görüldüm. Bunu tazminat kazanmak için yapmadım. KİTVAK'a bağış yapılmasını istedim. Şerden hayır çıkartmış olduk. Umarım bu para, pek çok hastamıza bir nebze de olsa ilaç olur" dedi. KİTVAK Başkanı Ramazan Soncul da "Başkanımız, başına gelen talihsiz bir olayı, hastalarımız için hayırlı bir duruma dönüştürdü. Örnek davranışı ve hassas düşüncesi için kendilerine şükran borçluyuz."

Untitled Document
  • Şapka
  • Bandana
  • Tişört
  • Bileklik
  • Nazarlık İğne
Web Tasarım ve Kodlama