Bağışlarınız için :Halk Bankası Konak – İzmir Şubesi – Hesap No :16000008 IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08
Vakfımız, Bakanlar Kurulu'nun 16.11.2000 gün, 2000-1862 sayılı kararıyla vergiden muaftır.
Duyurular
Haydi beraber "UMUT" a el uzatalım. Tüm operatörlerden UMUT yazıp 3502'ye yollayın KİTVAK'a 5 TL destek olun. 
Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK Konukevi 400 bin sms ile tamamlanabilecek.
SMS gönderimi yanı sıra, sosyal medyada paylaşımlar, blog ve sitelerde banner yayınlama ve şirketlerin toplu sms gönderim organizasyonları hasta ve hasta yakınlarını çok mutlu eder. Konu ile ilgili 0232 463 37 63 'den irtibata geçebilirsiniz
2016Etkinlik Takvimi
Untitled Document

KİTVAK KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

 “Kitvak, Kurban Bayramı dolayısıyla; konukevlerinde kalan, hastanelerde tedavileri süren ihtiyaç sahibi kanser hastaları ve yakınlarına destek vermek için kurban bayramı vesilesiyle gönülden bağışlarınızı bekliyor”

İzmir’e bir onkoloji hastanesi ile maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının çok düşük ücretlerle teşhis ve tedavi süreçlerinde konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla iki konukevi kazandıran Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) hasta ve hasta yakınları için çalışmaya devam ediyor. 

Son olarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Girişi İnciraltı Yerleşkesi’nde tamamlanan ikinci Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin de hizmet vermeye başladığını ifade eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, “Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin ardından bağışçılarımızla birlikte tamamlayarak hizmete sunduğumuz DEÜ Kitvak-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevimiz de şifa bulmak için İzmir dışından hastanelere koşan vatandaşlarımızın konaklama ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.  Hayırseverlerimiz ve bağışçılarımız bizim can suyumuz. Ramazan ve Kurban Bayramı dolayısıyla yaptıkları bağışlar kanser tedavileri devam eden hastalarımız ve yakınlarının umudu oluyor. Bu bayramda da vakfımızın faaliyetleri için vatandaşlarımızdan az-çok demeden katkı ve destek bekliyoruz” dedi.

Soncul, Kitvak’ın projeleri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin, sadece İzmir ve Ege Bölgesi’ne değil Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalar için de büyük bir boşluğu doldurduğunun altını çizerken, mevcut hastane ve konukevlerinin çok büyük bir ihtiyacı karşıladığını vurguladı. Dar gelirli hastaların barınma sorunlarını çözebilmek için Ege Üniversitesi’nden sonra DEÜ Hastanesi Kampüsü’nde ikinci konukevi projesini de tamamladıklarını, bağışçılar ve hayırseverler sayesinde maddi durumu iyi olmayan, konaklama için küçük bir miktar da olsa ödeyemeyen hasta ve hasta yakınlarına destek olabilmek için “Askıda Oda” kampanyasını da sürdürdüklerini hatırlatan Soncul, Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere çağrıda bulundu.

“KİTVAK HEPİMİZİN, BİRLİKTE YAŞATALIM”

Sadece ihtiyaç duyulan hastane ve konukevi gibi binaları yapmakla yetinmediklerinin altını çizen Soncul, “Kitvak olarak biz de kurban bayramı dolayısıyla vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz. Hastanelerimizde tedavileri devam eden çocuklarımız başta olmak üzere, tüm hastaların özellikle onkoloji ile mücadelelerinde ihtiyaç duydukları moral motivasyon desteğimiz var. Milli ve dini bayramlarda aileleri ile birlikte onları yalnız bırakmıyor, bayramları birlikte kutluyor, hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerine yönelik desteklerde bulunuyoruz. Hastane ve konukevlerimizin zaman zaman talepleri olabiliyor. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi konukevlerimizde kalan, hastanelerimizde tedavileri süren ihtiyaç sahibi kanser hastaları ve yakınlarına destek vermek için kurban bayramı vesilesiyle gönülden bağışlarınızı bekliyoruz.  Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, vatandaşlarımız az çok demeden gönüllerinden kopan, diledikleri miktarlarda bağışta bulunabilirler. Biz vakıf olarak kurban kesimi yapmıyoruz. Bağışlar tümüyle sağlık alanında kullanıldığından kurban kesimi yapılmıyor. Bağış yapacak tüm hayırseverlerimize şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz. Bakanlar Kurulu kararıyla vergiden muaf olan Vakfımız hakkında bilgi edinmek, projelerimizi, sosyal desteklerimizi öğrenmek isteyenler web sayfamızı ziyaret edebilirler ya da 0 (232) 463 37 63 telefonu arayabilirler”  dedi.


HESAP NUMARASI:

Halk Bankası İzmir – Konak Şubesi –  Hesap No: 16000008 – ( IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08)


FİTRE VE ZEKATLARINIZ

“ASKIDA ODA” OLSUN

 

“2018 Yılını Askıda Oda yılı ilan eden Kitvak, bağışçı ve hayırseverlere çağrıda bulundu. Ramazan ayı dolayısıyla dikkatleri bu uygulamaya çekerek, bağış beklediklerini açıklayan Kitvak, daha çok ihtiyaç sahibinin ‘Askıda Oda’ imkanından yararlanabilmesi için vatandaşların fitre ve zekatlarını vakfa bağışlayabileceklerini hatırlattı”

Bağışçı ve hayırseverlerle birlikte; Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, EÜ Kitvak Konukevi ve DEÜ Kitvak-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni hasta ve hasta yakınlarının hizmetine sunan Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı) Başkanı Ramazan Soncul, hayırseverlere, kutsal Ramazan ayı dolayısıyla fitre ve zekatlarıyla, Ramazan bağışlarıyla "Destek" çağrısında bulundu.

Soncul, "Türkiye’nin birçok kentinden kanser tedavisi için İzmir’e gelen, sosyal güvencesi olmayan, sokaklarda, hastane koridorlarında yatarak hastasının durumunu izlemek zorunda kalan ya da tetkiklerini yaptıran, sıcak bir kap çorbaya, bir ılık duşa hasret o kadar çok insanımız var ki. Biz vakıf olarak işte tam da bu noktada ‘Askıda Oda’ uygulamamızla bu insanların yanında olmaya çalışıyoruz.   İzmirli hemşehrilerimizin fitre ve zekâtlarıyla, Ramazan bağışlarıyla zor koşullarda onkoloji hastalığı ile mücadele eden çocuklarımıza, yetişkinlere ve yakınlarına umut olmalarını bekliyoruz. Haydi hep birlikte daha çok ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürelim" dedi.

DESTEK ÇAĞRISI

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, yıl içinde zaman zaman destek çağrısını yinelediklerini, “Askıda Oda” uygulamasına dikkat çekmek ve katkı sağlayabilmek için çeşitli etkinlikler de düzenlediklerini hatırlatırken "Kitvak’a yapılacak her türlü bağış, kanserle mücadele eden başta çocuklarımız olmak üzere onkoloji hastaları ve yakınlarına moral vermek, onları mutlu etmek ve tedavileri süresince ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamaktadır. Manevi iklimin yoğun olarak yaşandığı şu günlerde gelecek fitre ve zekâtlar, Ramazan bağışları, hastane bahçelerinde, sokaklarda, ağaç altlarında,  hastane koridorlarında, merdivenlerde gecelemek zorunda kalan, bir kap sıcak çorbaya, ılık bir duşa hasret ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım eli olacaktır” diye konuşurken,  Kitvak’ın bugüne kadar büyük küçük tüm etkinlik ve projesini bağışçı ve hayırseverlerin desteği ve katkısıyla hayata geçirdiğini, yine bu yüce gönüllü insanların fitre ve zekâtlarıyla destek olmalarını beklediklerini ifade etti.  Soncul, kutsal Ramazan ayının barış, sevgi, birlik, beraberlik ve iyiliklere vesile olmasını diledi.

KİTVAK RAMAZAN BAĞIŞLARI, FİTRE-ZEKÂT BANKA HESAP NUMARASI

Kitvak’a fitre ve zekâtlarıyla bağışta bulunmak isteyen hayırseverler, vakfın Talatpaşa Bulvarı No.34 K.3 Olgun Apt Alsancak İzmir adresinden bağış makbuzu karşılığı bizzat bağışta bulunabilecekleri gibi  Halk Bankası İzmir Konak Şubesi IBAN TR86 0001 2009 7340 0016 0000 83 No’lu ASKIDA ODA Hesabına fitre ve zekâtlarını yatırabilirler.
KİTVAK’IN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK ESERİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ KİTVAK-ABDULREZZAK SANCAK HASTA VE HASTA YAKINLARI KONUKEVİ AÇILDI


 İzmir’de, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı’nın (KİTVAK) hayırseverler aracılığıyla kente kazandırdığı üçüncü eseri olan ‘Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ törenle hizmete açıldı. Kitvak Başkanı YMM Ramazan Soncul, “Kitvak demek umut demektir. Umuda destek olmak üzere Kitvak çatısı altında bir araya gelen yüce gönüllü bağışçılarımıza, hayırseverlere, tüm kişi ve kurumlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde onkoloji tedavisi devam eden hasta ve hasta yakınlarının konaklaması için Balçova’daki hastane kampüsü içinde 2013 yılında temelleri atılan Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi törenle hizmete açıldı. Törene Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan, KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Dokuz Eylül Üniversitesi Eski Rektörü Dr. Mehmet Füzün, KİTVAK Yönetim Kurulu üyeleri ve vakfa destek olan hayırseverler katıldı.

 KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, bu tür eserlerin kolay yapılmadığına dikkat çekerek, “Bu eserler çok özveri, çalışma ve mesai isteyen eserler. Bu eserlerin yapımında hayırseverlerimiz bizlere çok destek oldu. Biz de burada arkadaşlarımla 8 yıldır omuz omuza çalışarak bu eserlerin yapımında birlikte çalıştık ve bu sonuca ulaştık. İnşallah bizden sonraki arkadaşlarımız da bu eserlerin daha iyi ve güzellerini milletimize armağan ederler ve biz daha mutlu oluruz. Biz burada, ‘Bu güzel kızımızı gelin ediyoruz’ bugün. İnşallah amacına uygun çalışır ve halkımıza hizmet eder” diye konuştu. KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan da, “Değerli işadamı Mesut Sancak’a çok teşekkür ediyoruz. Öyle el uzattı ki o eli çekmedi sonra. Şimdi biz 3 büyük eser yaptık. İlk eser ihtiyaçtan doğan eserdi. İkinci projemiz onun getirdiği çaylaklık projemizdi. Üçüncü büyük projemiz işte bu. İşte bu bizim KİTVAK’ın ustalık projesi. Bundan sonra da iş yapmaya devam edeceğiz. Elimizde, cebimizde daha çok projeler var” ifadelerini kullandı.

 

ÜNİVERSİTEMİZ VE KENTİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM

İnsan sağlığına yönelik her türlü olumlu girişimin, muhakkak yapıcı geri dönüşleri olan sonuçlar vereceğini ifade eden Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, hayırseverlerin çok anlamlı bir bağışa imza attıklarını söyledi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Çelik, “Hem üniversitemiz hem de kentimiz çok önemli bir yatırıma daha kavuştu. Tedavi sürecini kolaylaştıracak 82 yataklı konukevimiz herkese hayırlı olsun” dedi. Çelik, “Bu binanın elbirliğiyle yapılmasında emeği geçen başta KİTVAK yönetimi olmak merhum Abdulrezzak Sancak’ın ailesine, bağışçılarımıza ve tabi ki bu işe öncülük eden önceki dönem üniversite mensuplarımıza içtenlikle şükranlarımı sunuyorum. Onların anlamlı destekleri sayesinde hem üniversitemiz hem de kentimiz çok önemli bir yatırıma daha kavuşmuş oldu. Biz, insanın olduğu her yerde gönüllü hizmetin de olması gerektiğini savunuyoruz. Kanser, ciddi bir rahatsızlık ve yapısı itibariyle sadece hastayı değil aynı zamanda hasta yakınlarını da etkiliyor. Tedavi sürecini kolaylaştıracak, özellikle de konaklama noktasında onlara destek olacak her türlü çaba ise bu noktada önem kazanıyor. Açtığımız 82 yataklı konukevi de dikkat çektiğimiz bu gerçek ile bizlere güzel bir örnek teşkil ediyor” dedi.

 AİLEMİZİN KALICI PARÇASI OLACAKLAR

FOLKART Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “KİTVAK Başkanı Ramazan Soncul ve yönetim kurulunun, konukevine geçen yıl vefat eden ağabeyimiz rahmetli Abdulrezzak Sancak’ın adını vermek istediklerini söyleyince, gözlerimiz doldu ve çok mutlu olduk. Genç yaşta yitirdiğimiz ağabeyimizi bir kez daha rahmetle anarken, kendisinin herkesçe bilinen iyiliğe adanmış yaşamının, manevi olarak bu dünyada da karşılığını bulması, bizleri ailece çok mutlu etti. KİTVAK- Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin hayata geçiyor olması, ağabeyimizin isminin taşıdığı manevi sorumluluk ile örtüşerek, ailemize de yeni bir sorumluluk getirdi. KİTVAK Yönetimi ve bu konukevinden faydalanacak her insan, bizim ailemizin de artık o konukevinin ve vakfın diğer hizmetlerinin kalıcı bir parçası olacağını yaşayarak görecektir. Bu sürece katkı veren Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul ve Yönetim Kurulu’na, KİTVAK Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Suat Çağlayan’a ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ile katkısı ve desteği olan bütün hayırseverlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kitvak Başkanı Soncul, DEÜ Rektörü Prof.Dr.Çelik’e binanın temsili anahtarını teslim etti. Daha sonra protokol üyeleri ile birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK-Abdulrezzak Sancak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin açılış kurdelesi kesildi.Tören sonrasında ziyaretçiler konukevini gezerken, vakfa destekte bulunan hayırseverlere KİTVAK tarafından tek tek plaket verildi.

  

KİTVAK’ın üçüncü büyük eseri olan, hasta ve hasta yakınlarına moral olacak konukevinde 41 oda ve 82 yatak kapasitesi bulunuyor. 4 bin 400 metrekare kapalı alana sahip olan yapı bodrum, zemin ve 2 yatak katı olmak üzere 4 kat olarak inşa edildi. Yapının bodrum katında depolar, personel giyinme-soyunma odaları, duş ve wc bulunuyor. Zemin katta ise odalar, lobi, idari ofisler, restoran-kafeterya, çocuk oyun odası ve kütüphane yer alıyor.

 

Kitvak 20.Yıl Etkinlikleri’nin konukları Sunshine Band ve 
İpek Açar oldu. Organizasyon Karşıyaka Belediyesi himayelerinde gerçekleştirildi.

Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı) ikinci hasta ve hasta yakınları konukevini Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kazandırmak amacıyla çalışmalarını hızlandırırken kuruluşunun 20.yılını, düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Hayırsever vatandaşların sahip çıkıp destek vermesiyle Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve EÜ KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'ni hizmete sunan KİTVAK, üçüncü büyük eseri olacak DEÜ - KİTVAK Konukevi Projesi'ni bir an önce hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürürken, kuruluşunun 20.yılına özel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ’NE BÜYÜK TEŞEKKÜR

Karşıyaka Belediyesi himayelerinde düzenlenen “Sunshine Band Konser Organizasyonu”na katkı ve destekleri için teşekkür eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul “Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar vakfımızın gönül dostudur. İnsanlık adına gerçekleştirdiğimiz böylesine hayırlı işlerde yanımızda Hüseyin Mutlu Akpınar gibi gönül insanlarının var olduğunu bilmek bizlere güç veriyor. Değerli başkanımız nezdinde katkı ve desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediyesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca hiçbir karşılık beklemeden tamamen sosyal sorumluluk yaklaşımı ile organizasyonumuza destek veren Sanatçı İpek Açar, Sunshine Band-Muhittin Yıldız, RS Ses ve Işık Sistemleri, Medya Metro, Metro Ege, Cem Ofset İzmir, Bilge Çiftliği, Hattat Aydın Sarı, Didem Akbay Harmandalı, Yaşar Üniversitesi Kitvak Gönüllüleri ile tüm hayırsever ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Untitled Document
  • Şapka
  • Bandana
  • Tişört
  • Bileklik
  • Nazarlık İğne
Web Tasarım ve Kodlama