Bağışlarınız için :Halk Bankası Konak – İzmir Şubesi – Hesap No :16000008 IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08
Vakfımız, Bakanlar Kurulu'nun 16.11.2000 gün, 2000-1862 sayılı kararıyla vergiden muaftır.
Duyurular
Haydi beraber "UMUT" a el uzatalım. Tüm operatörlerden UMUT yazıp 3502'ye yollayın KİTVAK'a 5 TL destek olun. 
Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK Konukevi 400 bin sms ile tamamlanabilecek.
SMS gönderimi yanı sıra, sosyal medyada paylaşımlar, blog ve sitelerde banner yayınlama ve şirketlerin toplu sms gönderim organizasyonları hasta ve hasta yakınlarını çok mutlu eder. Konu ile ilgili 0232 463 37 63 'den irtibata geçebilirsiniz
2016Etkinlik Takvimi
Untitled Document

Kitvak 20.Yıl Etkinlikleri’nin konukları Sunshine Band ve 
İpek Açar oldu. Organizasyon Karşıyaka Belediyesi himayelerinde gerçekleştirildi.

Kitvak (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı) ikinci hasta ve hasta yakınları konukevini Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kazandırmak amacıyla çalışmalarını hızlandırırken kuruluşunun 20.yılını, düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Hayırsever vatandaşların sahip çıkıp destek vermesiyle Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve EÜ KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'ni hizmete sunan KİTVAK, üçüncü büyük eseri olacak DEÜ - KİTVAK Konukevi Projesi'ni bir an önce hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürürken, kuruluşunun 20.yılına özel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ’NE BÜYÜK TEŞEKKÜR

Karşıyaka Belediyesi himayelerinde düzenlenen “Sunshine Band Konser Organizasyonu”na katkı ve destekleri için teşekkür eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul “Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar vakfımızın gönül dostudur. İnsanlık adına gerçekleştirdiğimiz böylesine hayırlı işlerde yanımızda Hüseyin Mutlu Akpınar gibi gönül insanlarının var olduğunu bilmek bizlere güç veriyor. Değerli başkanımız nezdinde katkı ve desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediyesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca hiçbir karşılık beklemeden tamamen sosyal sorumluluk yaklaşımı ile organizasyonumuza destek veren Sanatçı İpek Açar, Sunshine Band-Muhittin Yıldız, RS Ses ve Işık Sistemleri, Medya Metro, Metro Ege, Cem Ofset İzmir, Bilge Çiftliği, Hattat Aydın Sarı, Didem Akbay Harmandalı, Yaşar Üniversitesi Kitvak Gönüllüleri ile tüm hayırsever ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

"ÇOCUK GÜLER, HAYAT BAYRAM OLUR"

“KİTVAK, Geleneksel 'Kurban Bayramı' etkinliklerini
Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümü ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji’de tedavileri devam eden çocuklarla gerçekleştirdi”

KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bir taraftan üçüncü büyük eseri DEÜ Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni tamamlamak için çalışmalarını sürdürürken, onkoloji tedavisi devam etmekte olan çocuk hasta ve hasta yakınlarına yönelik moral etkinliklerine de ara vermeden devam ediyor.

Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümündeki etkinlik “Bayram Abla Animasyon Ekibi”nin gösterileri ile başladı. Sofra Grup tarafından hazırlanan bayram pastasının kesilmesi ve hediyelerin dağıtımının ardından Kitvak İcra Komitesi Üyesi Hayırsever Berna Özyaman Öztin organizasyonunda hazırlanan hediye çeklerinin Kitvak Yönetim Kurulu Üyeleri ve hayırseverler tarafından hasta ve hasta yakınlarına takdimi ile sona erdi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen ziyarette ise Çocuk Onkoloji’de tedavileri devam eden çocuklar için hazırlanmış hediyeler ve hediye çekleri hastalara ve ailelerine teslim edildi.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, etkinliklere katkılarından dolayı Hayırsever Berna Özyaman Öztin, Bayram Abla Animasyon Ekibi ve Sofra Grubu’na teşekkür belgelerini takdim ederken “Umut olması, şifaya vesile olması dileklerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden “Kitvak Kurban Bayramı Kutlama programlarımızda, çocuklarımızla eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirdik. Bir çocuk güler, hayat bayram olur. Gerçekleştirdiğimiz benzer faaliyetlerle çocuklarımızın iyileşme süreçlerine bir nebze de olsa katkıda bulunabiliyorsak, çocuklarımızın ve ailelerinin moral-motivasyonlarına destek olabiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesileyle şifa bekleyen tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı’nın ülkemizde ve tüm Dünya’da barış, huzur ve esenliğe vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gönül Dostumuz, Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'a bu hassas düşüncesi ve örnek yaklaşımından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kazandığı 10 bin TL'lik tazminatı kanser hastalarına bağışladı

İZMİR'in Karşıyaka İlçesi Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya hesabı ile kendisine hakaret eden bir kullanıcıya açtığı davadan kazandığı 10 bin TL tazminatı, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma Vakfı'na (KİTVAK) bağışladı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden bir kullanıcı hakkında, 'Kişisel ve mesleki onurunu zedelemek, şeref ve itibarını düşürmeye çalışmak' gerekçeleri ile suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya kullanıcısının ifadelerinin suç vasfı taşıdığına karar verdi. Savcı, yasa gereği tarafları uzlaşmaya davet etti. Yapılan görüşmeler sonrasında, bu kişinin Başkan Akpınar'a 10 bin lira tazminat ödemesi kararlaştırıldı. Başkan Akpınar, bu karar sonrası parayı kendisinin almayacağını tazminat bedelinin KİTVAK'ın bağış olarak yatırılmasını ve oradaki hastalar için kullanılmasını istedi. Para, davalı kişi tarafından KİTVAK'ın hesabına yatırıldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya üzerinden kim olursa olsun, bir kişinin şahsına iftira atmanın, hakaret etmenin veya zan altında bırakmanın doğru olmadığını söyledi. Akpınar, şöyle dedi:

"Özellikle sosyal medya üzerinden insanları karalamak önlem alınması gereken bir durum. Kişisel haklarımı ve başkanı olduğum Karşıyaka Belediyesi'ni korumak adına suç duyurusunda bulundum ve haklı görüldüm. Bunu tazminat kazanmak için yapmadım. KİTVAK'a bağış yapılmasını istedim. Şerden hayır çıkartmış olduk. Umarım bu para, pek çok hastamıza bir nebze de olsa ilaç olur" dedi. KİTVAK Başkanı Ramazan Soncul da "Başkanımız, başına gelen talihsiz bir olayı, hastalarımız için hayırlı bir duruma dönüştürdü. Örnek davranışı ve hassas düşüncesi için kendilerine şükran borçluyuz."

UMUDU ZİRVEYE TAŞIDILAR

“Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Niğde Aladağlar’da düzenlenen ‘5 Gün 5 Zirve’ buluşmasında KİTVAK flamasını zirveye ulaştırarak ‘Türkiye’de onkoloji hastalığı ve tedavisine’ dikkat çekti”

İzmir’de doğa yürüyüşleri ve tırmanışları konusunda deneyimli ve uzman bir bakış açısı ile faaliyetlerini sürdüren KARDAK (Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) üyeleri, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Kulüp üyeleri; Niğde Aladağlar’da düzenlenen “5 Gün 5 Zirve” buluşmasında, gücünü İzmir ve İzmirlilerden alan KİTVAK’ı, Türkiye’nin dört bir yanından organizasyona katılan dağcılara tanıtırlarken, vakıf flamasını da zirveye taşıyarak “Türkiye’de onkoloji hastalarının gereksinim ve beklentileri”ne dikkat çektiler.

Karşıyaka Dağcılık Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Halimoğlu Niğde Aladağlar’daki etkinlik süresince, çalışmalarını yakından ve büyük bir takdirle izledikleri KİTVAK’ı, faaliyetlerini, hedeflerini etkinliğe katılanlara anlattıklarını ifade ederken “Kurulduğumuz günden bu yana dağcılık ve doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek, çevre bilincinin oluşmasına ve çevrenin korunmasına bilinçli katkı sağlamak amacıyla çok sayıda etkinlik gerçekleştirdik. Aladağlar’daki organizasyon bizim için çok özel bir anlam taşıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden doğaya ve dağcılık sporuna gönül vermiş yüzlerce dostumuza KİTVAK’ın gerçekleştirdiği faaliyetleri, eserleri Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni, inşaatı devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni anlattık” dedi. Başkan Halimoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın geçtiğimiz günlerde destek verdiği “Umut yaz 3502’ye yolla, sen de umuda elini uzat” kampanyasından esinlendiklerini, KİTVAK flamasını ve umudu zirveye taşımaya böylelikle karar verdiklerini söylerken etkinliğe katılan sporculardan da KİTVAK’a destek istediklerini belirtti.

KARDAK’a şükranlarını ileten KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul ise “Karşıyaka Dağcılık Kulübü Üyeleri; doğa ve dağcılık sporuna gönül veren tüm sporcularımız KİTVAK dostlarıdır. Umuda ellerini uzattılar, umudu zirveye taşıdılar. Farkındalık yarattılar. Her zaman ifade ettiğim gibi toplumun tüm kesimlerinden gelecek destek ve umutla kanserin de üstesinden gelebiliriz” dedi.

Untitled Document
  • Şapka
  • Bandana
  • Tişört
  • Bileklik
  • Nazarlık İğne
Web Tasarım ve Kodlama