Bağışlarınız için :Halk Bankası Konak – İzmir Şubesi – Hesap No :16000008 IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08
Vakfımız, Bakanlar Kurulu'nun 16.11.2000 gün, 2000-1862 sayılı kararıyla vergiden muaftır.
Duyurular
Haydi beraber "UMUT" a el uzatalım. Tüm operatörlerden UMUT yazıp 3502'ye yollayın KİTVAK'a 5 TL destek olun. 
Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK Konukevi 400 bin sms ile tamamlanabilecek.
SMS gönderimi yanı sıra, sosyal medyada paylaşımlar, blog ve sitelerde banner yayınlama ve şirketlerin toplu sms gönderim organizasyonları hasta ve hasta yakınlarını çok mutlu eder. Konu ile ilgili 0232 463 37 63 'den irtibata geçebilirsiniz
2016Etkinlik Takvimi
Untitled Document

"ÇOCUK GÜLER, HAYAT BAYRAM OLUR"

“KİTVAK, Geleneksel 'Kurban Bayramı' etkinliklerini
Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümü ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji’de tedavileri devam eden çocuklarla gerçekleştirdi”

KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bir taraftan üçüncü büyük eseri DEÜ Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni tamamlamak için çalışmalarını sürdürürken, onkoloji tedavisi devam etmekte olan çocuk hasta ve hasta yakınlarına yönelik moral etkinliklerine de ara vermeden devam ediyor.

Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümündeki etkinlik “Bayram Abla Animasyon Ekibi”nin gösterileri ile başladı. Sofra Grup tarafından hazırlanan bayram pastasının kesilmesi ve hediyelerin dağıtımının ardından Kitvak İcra Komitesi Üyesi Hayırsever Berna Özyaman Öztin organizasyonunda hazırlanan hediye çeklerinin Kitvak Yönetim Kurulu Üyeleri ve hayırseverler tarafından hasta ve hasta yakınlarına takdimi ile sona erdi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen ziyarette ise Çocuk Onkoloji’de tedavileri devam eden çocuklar için hazırlanmış hediyeler ve hediye çekleri hastalara ve ailelerine teslim edildi.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, etkinliklere katkılarından dolayı Hayırsever Berna Özyaman Öztin, Bayram Abla Animasyon Ekibi ve Sofra Grubu’na teşekkür belgelerini takdim ederken “Umut olması, şifaya vesile olması dileklerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden “Kitvak Kurban Bayramı Kutlama programlarımızda, çocuklarımızla eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirdik. Bir çocuk güler, hayat bayram olur. Gerçekleştirdiğimiz benzer faaliyetlerle çocuklarımızın iyileşme süreçlerine bir nebze de olsa katkıda bulunabiliyorsak, çocuklarımızın ve ailelerinin moral-motivasyonlarına destek olabiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesileyle şifa bekleyen tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı’nın ülkemizde ve tüm Dünya’da barış, huzur ve esenliğe vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gönül Dostumuz, Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'a bu hassas düşüncesi ve örnek yaklaşımından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kazandığı 10 bin TL'lik tazminatı kanser hastalarına bağışladı

İZMİR'in Karşıyaka İlçesi Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya hesabı ile kendisine hakaret eden bir kullanıcıya açtığı davadan kazandığı 10 bin TL tazminatı, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma Vakfı'na (KİTVAK) bağışladı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden bir kullanıcı hakkında, 'Kişisel ve mesleki onurunu zedelemek, şeref ve itibarını düşürmeye çalışmak' gerekçeleri ile suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya kullanıcısının ifadelerinin suç vasfı taşıdığına karar verdi. Savcı, yasa gereği tarafları uzlaşmaya davet etti. Yapılan görüşmeler sonrasında, bu kişinin Başkan Akpınar'a 10 bin lira tazminat ödemesi kararlaştırıldı. Başkan Akpınar, bu karar sonrası parayı kendisinin almayacağını tazminat bedelinin KİTVAK'ın bağış olarak yatırılmasını ve oradaki hastalar için kullanılmasını istedi. Para, davalı kişi tarafından KİTVAK'ın hesabına yatırıldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sosyal medya üzerinden kim olursa olsun, bir kişinin şahsına iftira atmanın, hakaret etmenin veya zan altında bırakmanın doğru olmadığını söyledi. Akpınar, şöyle dedi:

"Özellikle sosyal medya üzerinden insanları karalamak önlem alınması gereken bir durum. Kişisel haklarımı ve başkanı olduğum Karşıyaka Belediyesi'ni korumak adına suç duyurusunda bulundum ve haklı görüldüm. Bunu tazminat kazanmak için yapmadım. KİTVAK'a bağış yapılmasını istedim. Şerden hayır çıkartmış olduk. Umarım bu para, pek çok hastamıza bir nebze de olsa ilaç olur" dedi. KİTVAK Başkanı Ramazan Soncul da "Başkanımız, başına gelen talihsiz bir olayı, hastalarımız için hayırlı bir duruma dönüştürdü. Örnek davranışı ve hassas düşüncesi için kendilerine şükran borçluyuz."

UMUDU ZİRVEYE TAŞIDILAR

“Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Niğde Aladağlar’da düzenlenen ‘5 Gün 5 Zirve’ buluşmasında KİTVAK flamasını zirveye ulaştırarak ‘Türkiye’de onkoloji hastalığı ve tedavisine’ dikkat çekti”

İzmir’de doğa yürüyüşleri ve tırmanışları konusunda deneyimli ve uzman bir bakış açısı ile faaliyetlerini sürdüren KARDAK (Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) üyeleri, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Kulüp üyeleri; Niğde Aladağlar’da düzenlenen “5 Gün 5 Zirve” buluşmasında, gücünü İzmir ve İzmirlilerden alan KİTVAK’ı, Türkiye’nin dört bir yanından organizasyona katılan dağcılara tanıtırlarken, vakıf flamasını da zirveye taşıyarak “Türkiye’de onkoloji hastalarının gereksinim ve beklentileri”ne dikkat çektiler.

Karşıyaka Dağcılık Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Halimoğlu Niğde Aladağlar’daki etkinlik süresince, çalışmalarını yakından ve büyük bir takdirle izledikleri KİTVAK’ı, faaliyetlerini, hedeflerini etkinliğe katılanlara anlattıklarını ifade ederken “Kurulduğumuz günden bu yana dağcılık ve doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek, çevre bilincinin oluşmasına ve çevrenin korunmasına bilinçli katkı sağlamak amacıyla çok sayıda etkinlik gerçekleştirdik. Aladağlar’daki organizasyon bizim için çok özel bir anlam taşıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden doğaya ve dağcılık sporuna gönül vermiş yüzlerce dostumuza KİTVAK’ın gerçekleştirdiği faaliyetleri, eserleri Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni, inşaatı devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni anlattık” dedi. Başkan Halimoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın geçtiğimiz günlerde destek verdiği “Umut yaz 3502’ye yolla, sen de umuda elini uzat” kampanyasından esinlendiklerini, KİTVAK flamasını ve umudu zirveye taşımaya böylelikle karar verdiklerini söylerken etkinliğe katılan sporculardan da KİTVAK’a destek istediklerini belirtti.

KARDAK’a şükranlarını ileten KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul ise “Karşıyaka Dağcılık Kulübü Üyeleri; doğa ve dağcılık sporuna gönül veren tüm sporcularımız KİTVAK dostlarıdır. Umuda ellerini uzattılar, umudu zirveye taşıdılar. Farkındalık yarattılar. Her zaman ifade ettiğim gibi toplumun tüm kesimlerinden gelecek destek ve umutla kanserin de üstesinden gelebiliriz” dedi.

KİTVAK’TAN FOLKART’A TEŞEKKÜR 

 “KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz Mayıs ayında vakfa 1 milyon liralık bağışta bulunan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi”

KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'nin ikincisini Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kazandırmak amacıyla inşaat çalışmalarını sürdürdüklerini ve artık sona yaklaştıklarını belirten Ramazan Soncul; Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın, projenin tıkanma aşamasında devreye girdiğini açıkladı. Ramazan Soncul süreci şöyle anlattı:

“Mesut Sancak, projemize çok önemli bir noktada, ciddi bir destekte bulundu. Konukevi projemize, bir milyon lira yardım yaptı. Projenin yürütülebilmesi için çok zorda kaldığımız, soluğumuzun kesildiği bir anda, Sayın Sancak adeta hızır gibi yetişti. Durma noktasına gelen projemizi, aldığımız bu bir milyon liralık destekle, artık bitirme aşamasındayız. Bu anlamlı destek nedeniyle, kendilerine KİTVAK yönetimi ve hayırseverler adına, şükranlarımı sunuyorum”.

KİTVAK Başkanı Ramazan Soncul, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın bu hayırsever duruşunun, İzmir’e örnek olmasını dilediklerini belirtti. Soncul, İzmirli kurumları, iş dünyasının temsilcilerini KİTVAK’ı desteklemeye, bu alandaki desteklerini, sürdürülebilir sosyal projelere dönüştürmeye davet etti.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ise KİTVAK ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sancak, aslında en büyük teşekkürü; kurulduğu günden bu yana İzmir merkezli çalışan, amacı doğrultusunda kanser hastası çocuk ve yetişkinlere destek veren, insanlara umut ışığı olan KİTVAK’ın hak ettiğini belirtti. Sancak, Folkart’ın desteğiyle ilgili de şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Mayıs ayı ortasında verdiğimiz bir milyon TL’lik destek bizim için tamamen ‘kurumsal hayırseverlik’ alanına giriyor. Yürekten söylüyorum; aslında biz bu tür kurumsal hayırseverlik çalışmalarımızı, kamuoyuna duyurmadan gerçekleştiriyoruz. Bu tutumumuzu değerli KİTVAK yöneticileriyle de paylaştık. Ama onlar, bunun İzmir’e örnek olmasını ve iş dünyasını teşvik etmesini istedikleri için, özellikle duyulmasını arzu ettiler”

Sancak, İzmirli tüm iş adamlarını, İzmir’in değerli iş kurumlarını, KİTVAK’a destek vermeye, kurumsal hayırseverlik alanında örnek olmaya davet etti.

Mesut Sancak, bugüne kadar farklı kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürüten Folkart’ın, katılımcı bir anlayışla, İzmir’e, çevreye, topluma katkı getirecek yeni sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalıştığını vurguladı.

“KİTVAK – Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı, E.Ü. Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören onkoloji hastası çocuklar, aileleri ve hastanede görevli sağlık çalışanlarının da katıldığı renkli bir Ramazan Bayramı etkinliği gerçekleştirdi. Kitvak İcra Komitesi Üyeleri ve çalışanları, hastane personeli, hasta çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün geçirdi.”

Bay Balon’un keyifli balon şovu, illüzyon gösterileri ve şakaları ile bayram etkinliğinin keyfini çıkaran çocuklar coşkulu bir bayram kutlamasını yaşamaktan büyük mutluluk duydular. Aynı zamanda çocuk şarkılarıyla eğlenceli dakikalar geçiren onkoloji tedavileri devam eden çocuklar, pasta kesiminin ardından hediyelerini ve KİTVAK İcra Komitesi Üyesi hayırsever Bilge Altınmakas Özgenoğlu öncülüğünde hazırlanan hediye çeklerini alarak bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.

KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul “Manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayı içindeyiz. Hayırsever duyarlı vatandaşlarımızla bu kutsal ayda da inşaatı devam etmekte olan Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi için gönül birliği yaptık. Bu yılsonuna kadar 3. büyük eserimizi hep birlikte tamamlayıp, birlikten doğan bu büyük güçle hasta ve hasta yakınlarının umudu olmaya devam edeceğiz” dedi.

HER ŞEY BİR GÜLÜMSEME İÇİN

Soncul, KİTVAK’ın özellikle hasta ve hasta yakınlarının tedavi süreçlerinde moral-motivasyona önemli ölçüde ihtiyaçları olduğunu, bu anlamda gerçekleştirdikleri çeşitli etkinliklerle kanser tedavileri devam eden çocuklar ile birlikte olup, onları mutlu kılacak özel anlar yaratmaya çalıştıklarının altını çizerken “Bugün de o günlerden biri. Hasta çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm, bir gülümseme bizim için hiçbir şeye değişilmez. Bu mutluluk tablosunun oluşmasında katkı ve desteklerini esirgemeyen gönül dostlarımız, Sofra Grubu’na, Bay Balon, Işıltan Uşaklıgil, Hayırsever İcra Komitesi Üyemiz Bilge Altınmakas Özgenoğlu ve bizleri daima destekleyen sevgili basın mensubu arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bayramınız kutlu, yarınlarınız umutlu olsun. Ramazan Bayramı’nın başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini temenni ederim” diyen KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, Ramazan Bayramı nedeniyle KİTVAK’a Ramazan bağışlarıyla, fitre ve zekâtlarıyla bağışta bulunmak isteyen hayırseverler için Halk Bankası Konak Şb. 16000008 ( IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08 ) no’lu KİTVAK hesabını bir kez daha hatırlattı.

İlgili video linkleri:
https://youtu.be/TZToFWfbAbM
https://www.youtube.com/watch?v=q99Bmh3XHEA
https://www.youtube.com/watch?v=xwjlYSjvBNQ
https://www.youtube.com/watch?v=SScDVx0Gr7U
https://www.youtube.com/watch?v=UlPvCSBcqFM
https://www.youtube.com/watch?v=GXMkR1JY9VU
https://www.youtube.com/watch?v=TZToFWfbAbM

Untitled Document
  • Şapka
  • Bandana
  • Tişört
  • Bileklik
  • Nazarlık İğne
Web Tasarım ve Kodlama