Bağışlarınız için :Halk Bankası Konak – İzmir Şubesi – Hesap No :16000008 IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08
Vakfımız, Bakanlar Kurulu'nun 16.11.2000 gün, 2000-1862 sayılı kararıyla vergiden muaftır.
Untitled Document

Haberler

KİTVAK’A “BAŞARI ÜSTÜN HİZMET” ÖDÜLÜ

Türk Başarı Ödülleri Kurulu’nun; 5 yılda bir düzenlediği ve aday gösterilen kişi, kurum ya da kuruluşların 10 yıllık performanslarını göz önünde bulundurarak gerçekleştirdikleri organizasyonda, 
bu yıl ilk kez meslek odası olmayan bir sivil toplum örgütüne, 
“KİTVAK”a “Başarı ve Üstün Hizmet Ödülü” verildi.

Kamuoyu araştırmaları sonucunda Türk Başarı Ödülleri Kurulu tarafından aday gösterilen 87 kişi, kurum ve kuruluş içinden seçilen KİTVAK, “Geleneksel Dr Behçet Uz Sağlıkta, Tıpta, Eczacılıkta Başarı ve Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.
Türk Başarı Ödülleri Kurulu tarafından organize edilen tören; tıp alanında İzmir’in tanınmış isimleri, kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirirken KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul ödülü Dr Behçet Uz’un torunları Ali Kurtul Kaptanoğlu, Ayşe Us Kunter, Gül Vardalı ve Nüvit Vardalı’dan aldı.

Başkan Soncul tören sonrası yaptığı açıklamada, “Tıp alanında çalışmalarıyla insanımızın sevgisini kazanmış, İzmirimiz’de belediye başkanlığı ve güzel ülkemizin sağlık bakanlığı hizmetlerini başarıyla yapmış, büyük devlet ve hizmet adamı Merhum Dr Behçet Uz anısına düzenlenen bu organizasyonda; meslek odası olmayan, bizim gibi eserleriyle var olan bir sivil toplum kuruluşuna ilk defa böyle bir ödülün layık görülmesi bizleri onurlandırmıştır. Ayrıca vakfımız açısından, ödülü Dr Behçet Uz’un torunlarının ellerinden almak da ayrı bir onur vesilesi olmuştur” dedi.

Türk Başarı Ödülleri Kurulu Genel Koordinatörü Sancar Maruflu’ya ve organizasyon komitesine teşekkür eden Soncul, kamuouyu tarafından takip edilerek takdir edilmenin büyük bir mutluluk olduğunun altını çizerken “Onkoloji tedavisi devam eden hastalarımız ve hasta yakınları için KİTVAK olarak büyük bir sevgiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu ödül gerçekleştirdiğimiz çalışmaların halkımız nezdinde kabul ve takdir gördüğünün de ifadesi olması yönüyle bizim için ayrı bir önem ifade ediyor” şeklinde konuştu.