Bağışlarınız için :Halk Bankası Konak – İzmir Şubesi – Hesap No :16000008 IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08
Vakfımız, Bakanlar Kurulu'nun 16.11.2000 gün, 2000-1862 sayılı kararıyla vergiden muaftır.
Untitled Document

Haberler

UMUDU ZİRVEYE TAŞIDILAR

“Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Niğde Aladağlar’da düzenlenen ‘5 Gün 5 Zirve’ buluşmasında KİTVAK flamasını zirveye ulaştırarak ‘Türkiye’de onkoloji hastalığı ve tedavisine’ dikkat çekti”

İzmir’de doğa yürüyüşleri ve tırmanışları konusunda deneyimli ve uzman bir bakış açısı ile faaliyetlerini sürdüren KARDAK (Karşıyaka Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) üyeleri, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Kulüp üyeleri; Niğde Aladağlar’da düzenlenen “5 Gün 5 Zirve” buluşmasında, gücünü İzmir ve İzmirlilerden alan KİTVAK’ı, Türkiye’nin dört bir yanından organizasyona katılan dağcılara tanıtırlarken, vakıf flamasını da zirveye taşıyarak “Türkiye’de onkoloji hastalarının gereksinim ve beklentileri”ne dikkat çektiler.

Karşıyaka Dağcılık Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Halimoğlu Niğde Aladağlar’daki etkinlik süresince, çalışmalarını yakından ve büyük bir takdirle izledikleri KİTVAK’ı, faaliyetlerini, hedeflerini etkinliğe katılanlara anlattıklarını ifade ederken “Kurulduğumuz günden bu yana dağcılık ve doğa sporlarını tanıtıp geliştirmek, çevre bilincinin oluşmasına ve çevrenin korunmasına bilinçli katkı sağlamak amacıyla çok sayıda etkinlik gerçekleştirdik. Aladağlar’daki organizasyon bizim için çok özel bir anlam taşıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden doğaya ve dağcılık sporuna gönül vermiş yüzlerce dostumuza KİTVAK’ın gerçekleştirdiği faaliyetleri, eserleri Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni, inşaatı devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kitvak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’ni anlattık” dedi. Başkan Halimoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın geçtiğimiz günlerde destek verdiği “Umut yaz 3502’ye yolla, sen de umuda elini uzat” kampanyasından esinlendiklerini, KİTVAK flamasını ve umudu zirveye taşımaya böylelikle karar verdiklerini söylerken etkinliğe katılan sporculardan da KİTVAK’a destek istediklerini belirtti.

KARDAK’a şükranlarını ileten KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul ise “Karşıyaka Dağcılık Kulübü Üyeleri; doğa ve dağcılık sporuna gönül veren tüm sporcularımız KİTVAK dostlarıdır. Umuda ellerini uzattılar, umudu zirveye taşıdılar. Farkındalık yarattılar. Her zaman ifade ettiğim gibi toplumun tüm kesimlerinden gelecek destek ve umutla kanserin de üstesinden gelebiliriz” dedi.